Aktuality

Vloženo 17. 12. 2014

atHELLiér č. 20

Ateliér Malba a ilustrace vydává další číslo svého studentského časopisu Studenti ateliéru Malba a ilustrace vydali jubilejní 20. číslo svého kulturně laďeného školního časopisu. Tématem tohoto vydání je domov, ke kterému se vztahují dvě krátké povidky a jedna báseň. Mimo to, zde naleznete také rozhovor s Ondřejem Basjukem a Šárkou Koudelovou, kteří měli v nedávné době výstavu v jihlavské oblastní galerii. Reprodukovaným dílem je malba Terezy Prudkové ze třetího ročníku.

Celý článek
Vloženo 15. 12. 2014

PF 2015

Všem zaměstnancům a studentům školy přejeme šťastný a úspěšný rok 2015.

Celý článek
Vloženo 13. 12. 2014

JIHLAVA JINAK

Výstava na KÚ Kraje Vysočina Výstava projektu JIHLAVA JINAK probíhá od pátku 12. 12. 2014 ve foyer pavilonu B Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Celý článek
Vloženo 12. 12. 2014

Přednáška o spolupráci ateliéru DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE a sklárny JANŠTEJN

10. 12. 2014 v Centru multikulturního vzdělání na Masarykově náměstí v Jihlavě, proběhla přednáška na téma sklářství Vysočiny jejíž součástí byla i prezentace prací studentu našeho ateliéru, které vznikají ve spolupráci se sklárnou Janštejn - Brokis s.r.o.

Celý článek
Vloženo 11. 12. 2014

Účast na Designbloku 2014 i v letošním ročníku

Díky aktivitám a produkci ateliéru DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE se i v letošním roce mohla zúčastnit SUPŠ Helenín jako jedna ze tří škol v republice prestižní přehlídky Designblok.

Celý článek
Vloženo 10. 12. 2014

JIHLAVA JINAK

Fotografie, oděvní modely, filmy - Jihlava viděná očima studentů V pondělí 8. prosince 2014 se konala vernisáž projektu Jihlava Jinak, prezentujícího spolupráci dvou středních škol - SUPŠ Jihlava Helenín a OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, kterou doplnila SUŠ Ladislava Bielika z Levic.Inspirací byla tentokrát Jihlava a instituce a prostory jako např. OGV, ZOO, KÚ Kraje Vysočina, Magistrát, Horácké divadlo, Katakomby, CITY Park a Horácký zimní stadion, v rámci spolupráce se školou z partnerského Nitranského kraje jsme navštívili Levický hrad. Vznikla kolekce oděvních modelů inspirovaných těmito místy, zachycená na fotografiích a krátkých filmech. Dalším výstupem je kalendář na rok 2015, který byl pokřtěn na vernisáži v Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě.Slavnostní vernisáž zahájil hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek za účasti náměstka hejtmana pro oblast dopravy a majetku Ing. Libora Joukla, radní pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jany Fialové, radního pro oblast regionálního rozvoje Ing. Martina Hyského a mnoha dalších významných hostů. V rámci programu se představili studenti obou škol s hudebním vystoupením, kadeřnickou show a módní přehlídkou. Večerem provázel moderátor Hitrádia Vysočina Pavel Bláha.Výstava fotografií a modelů bude od 12. prosince 2014 k vidění ve foyer pavilonu B KÚ Kraje Vysočina.

Celý článek
Vloženo 7. 12. 2014

Soutěž Mladý módní tvůrce ČR 2014

Studenti oboru Design oděvu předvedli zajímavé nápady na soutěži pro mladé návrháře Ve čtvrtek 5. 12. 2014 jsme se zúčastnili soutěže Mladý módní tvůrce ČR 2014 v jihlavském DKO.Úspěšní byli studenti 3. ročníku, kteří obsadili 3. místo v kategorii Volná mladá móda na téma Kontrasty, další 3. místo získala rovněž studentka 3. ročníku Kateřina Nováková v kategorii Oděvní doplněk s klekcí nazvanou Altarnativa podzimu.V této kategorii soutěžila i Lucie Lubinová (3. ročník) s kolekcí Boty trochu jinak, která skončila na 4. místě a dvojice Eva Valášková a Denisa Koncsová představily v kategorii Oděv tak trochu jinak pod názvem Netradiční diamant šaty z papíru a síťoviny. Zajímavou kolekci klobouků v kategorii Tonak, nazvanou Odpoledne, vytvořila Eliška Hanušová, opět ze 3. ročníku.Studenti 4. ročníku připravili do kategorie Sportovní oděvy a prádlo kolekci Zima už je tu, která se umístila jako čtvrtá z celkového pořadí.

Celý článek
Vloženo 3. 12. 2014

atHELLiér č. 19

Ateliér Malba a ilustrace vydává další číslo svého studentského časopisu 19. číslo studentského časopisu atHELLiér přináší, krom zajímavé povídky, také recenzi na výstavu O světlonoši a rozhovor s Lucií Ferlikovou, autorkou této poslední výstavy v OGV Jihlava. Titulním obrazem časopisu je malba Martiny Kačmarské ze čtvrtého ročníku ateliéru Malba a ilustrace.Ke stažení je časopis zde.

Celý článek
Vloženo 2. 12. 2014

Exit 112

Design interiéru a bytových doplňků Studenti 4. ročníku navštívili showroom Exit 112 a výrobu designového nábytku Böhm v Červeném Kříži. Výklad k fungování provozu i vlastní nábytkářské výrobě poskytl žákům ředitel podniku p. Frantál.

Celý článek
Vloženo 28. 11. 2014

Výstava fotografií

Studenti oboru Management a podnikání v umění a reklamě připravili výstavu fotografií V úterý 2. 12. 2014 v 16,00 se koná v kinosále školy vernisáž výstavy fotografií pod názvem Objektivně, kterou připravili studenti třídy 3.D oboru Management a podnikání v umění a reklamě.

Celý článek
Vloženo 26. 11. 2014

Přednáška hostů z VŠE Praha

Katedra ARTS management nabízí zajímavé možnosti studia pro naše absolventy V rámci projektu Kreativní management, který tento týden vrcholí, se konala celá řada přednášek osobností z oblasti kultury a ekonomiky. Symbolickou tečkou byla návštěva vedoucího katedry Arts managementu na VŠE Praha doc. Ing. Jiřího Patočky, CSc. a jeho kolegy Mgr. Mario Kubaše, Ph.D.Představili studentům oboru Management a podnikání v umění a reklamě nejen možnosti studia a profil absolventa jednoho z nejprestižnějších oborů této vysoké školy, ale v rámci zajímavé přednášky se dotkli témat jako je současný stav ekonomiky kultury a umění u nás i v zahraničí, stále se zvyšující potřeba odborníků v této oblasti, zajímavé pracovní nabídky v rámci mnoha subjektů zabývajících se současným uměním a kulturou vůbec. Studenti dostali prostor pro dotazy a jistě mnozí z nich budou uvažovat o své budoucnosti právě na katedře Arts managementu.

Celý článek
Vloženo 25. 11. 2014

Design interiéru a bytových doplňků

Návrh kancelářských prostor pro firmu Sklopísek Střeleč Studenti řešili v rámci ateliérové soutěže podobu nových kancelářských prostor pro těžební společnost z Újezdu pod Troskami. Vedením firmy byly vybrány a finančně oceněny návrhy Báry Pánkové a Moniky Václavkové. Gratulujeme!

Celý článek
Vloženo 24. 11. 2014

Vernisáž ateliéru DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE

19. 11. v 17. hodin proběhlo zahájení výstavy v Horácké galerii - Nové Město na Moravě

Celý článek
Vloženo 23. 11. 2014

Schůzky rodičů s pedagogy a vychovateli

V pátek 21. 11. 2014 v době od 13,00 do 15,00 se konají schůzky rodičů s pedagogy a vychovateli.

Celý článek
Vloženo 22. 11. 2014

Talentové zkoušky "NANEČISTO"

V sobotu 22. listopadu 2014 se od 9 do 14 hodin konají talentové zkoušky ,,NANEČISTO". Zveme všechny zájemce o studium uměleckých oborů, aby si přišli vyzkoušet kresbu portrétu a malbu zátiší a také využili možnost konzultací domácích prací s vedoucími jednotlivých ateliérů. S sebou si vezměte měkkou tužku, uhel, temperové barvy, štětce.Potvrzení účasti na svobodova@helenin.cz

Celý článek
Vloženo 21. 11. 2014

Výstava v Telči

Zámecká galerieV těchto dnech probíhá výstava v rámci projektu Kreativní management v Zámecké galerii v Telči. Představí se práce studentů oboru Reklamní tvorba a Management a podnikání v umění a reklamě.

Celý článek
Vloženo 20. 11. 2014

Marek Hovorka přednášel studentům Managementu a podnikání v umění a reklamě

Ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava představil studentům jednu z nejvýznamnějších kulturních akcí na Vysočině Ve středu 19. listopadu 2014 přednášel našim studentům Marek Hovorka, ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Představil celou historii festivalu od jeho vzniku až po současnou podobu. Studenti tak poznali zákulisí jedné z největších kulturních událostí na Vysočině, která má mezinárodní přesah, ačkoli v době svého zrodu byla pouhým splněním studentského snu Marka Hovorky a jeho spolužáků z Gymnázia v Jihlavě. V současné době festival prezentuje přes 200 nejlepších autorských dokumentárních filmů od nás i ze zahraničí.

Celý článek
Vloženo 16. 11. 2014

DVA

Vernisáž výstavy dvou studentů naší školyVe čtvrtek 27. 11. 2014 v 16,00 se v kinosále školy koná vernisáž výstavy dvou studentů, Evy Hřebíkové ze 3. ročníku ateliéru Reklamní tvorba a Pavla Dobrovolného ze 4. ročníku ateliéru Design oděvu. Spolupráce mladé úspěšné fotografky a neméně úspěšného oděvního návrháře trvá již delší dobu a nyní vyústila ve společnou výstavu, v rámci které je připravena módní přehlídka, hudební vystoupení a také malé občerstvení. Těší se na Vás DVA: Eva s Pavlem

Celý článek
Vloženo 14. 11. 2014

Výtvarná soutěž pro žáky ZŠ a ZUŠ

VýsledkyDne 12. listopadu 2014 úspěšně proběhl 6. ročník výtvarné soutěže pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a ZUŠ, kterou již tradičně pořádá naše škola. Z bezmála stovky soutěžících vybrala odborná porota složená z výtvarníků působících na naší škole 4 nejlepší autory. Zádáním bylo co nejoriginálněji zpracovat jedno z těchto dvou témat: Osmý div světa a Nejtajnější sen. Vítězové si odnesli ceny v podobě MP3 přehrávačů, flashdisků a dalších drobných dárků.   Výsledky soutěže: 1. místo - Kateřina Hiesböková, ZŠ Resslova, Hlinsko 2. místo - Barbora Čekalová, ZUŠ Pelhřimov 3. místo - Pavel Petrek, ZŠ Kollárova Jihlava 4. místo - Jana Bořilová, ZŠ Nížkov Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme!

Celý článek
Vloženo 10. 11. 2014

Všichni jste zváni na výstavu ateliéru DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE

 Studenti vystaví své práce z grafického a produktového designu v Horácké galerii - Nové Město na Moravě od 19. listopadu 2014 do 25. února 2015

Celý článek
Vloženo 7. 11. 2014

Výstava v galerii INDUSTRA

Studenti vystavují své práce v BrněOd soboty 8. listopadu 2014 do neděle 7. prosince probíhá v brněnské galerii INDUSTRA výstava prací studentů uměleckých oborů.

Celý článek
Vloženo 6. 11. 2014

Gaudeamus

Studenti 3. a 4. ročníků navštívili Evropský veletrh vzdělávání v BrněV úterý 4. listopadu 2014 navštívili studenti třetích a čtvrtých ročníků se svými pedagogy Gaudeamus v Brně. V rámci tohoto Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání tak měli možnost zjistit mnoho informací o možnostech budoucího studia.

Celý článek
Vloženo 1. 11. 2014

Fotografie Evy Hřebíkové na výstavě FOTO IUVENTARS

Mezinárodní výstava fotografií Několik fotografií studentky Evy Hřebíkové ze třetího ročníku ateliéru Reklamní tvorba bylo vybráno na výstavu FOTO IUVENTARS prezentující výběrové fotografické práce studentů středních uměleckých škol. Výstava probíhá od 21.10.2014 do 30.11.2014 v galerii Nahoře v Českých Budějovicích, v příštím roce bude přesunuta do Jindřichova Hradce. Evě Hřebíkové blahopřejeme k úspěchu. Na fotografiích jsou modely Pavla Dobrovolného, studenta 4. ročníku ateliéru Design oděvu a Kristýny Coufalové, absolventky ateliéru Design oděvu.

Celý článek
Vloženo 30. 10. 2014

Výtvarná soutěž pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a ZUŠ

Zveme vás na 6. ročník výtvarné soutěže pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a ZUŠ, která se koná 12. listopadu 2014 v prostorách školy.

Celý článek
Vloženo 25. 10. 2014

Vstupenky na maturitní ples

Oznámení pro rodiče a přátele letošních maturantů Vstupenky na maturitní ples 12. prosince 2014 budou v prodeji přes zástupce jednotlivých tříd 4. ročníků.

Celý článek
Vloženo 20. 10. 2014

Opatření ke zvýšení bezpečnosti žáků SUPŠ Jihlava-Helenín

Celý článek
Vloženo 19. 10. 2014

Studenti ateliéru DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE realizují své návrhy.

Tereza Hrozníčková vytvořila design osvětlovacích těles ve spolupráci s firmou BROKIS s.r.o. - sklárna JANŠTEJN, které jste mohli vidět i na letošní přehlídce Designbloku v Praze

Celý článek
Vloženo 18. 10. 2014

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ !!!

Zveme všechny zájemce o studium na Dny otevřených dveří, které se konají v pátek 17. 10. 2014 od 8 do 16 hod. a v sobotu 18. 10. 2014 od 8 do 12 hod. Můžete si prohlédnout celý areál školy - , učebny, ateliéry, DM, jídelnu, zhlédnout módní přehlídky a také využít možnost konzultací domácích prací k talentovým zkouškám.

Celý článek
Vloženo 17. 10. 2014

Oříšky pro Cerekev 19. 10. 2014

Studenti z ateliéru Malba a ilustrace předvedou malbu v plenéru V neděli 19. října 2014 se v Dolní Cerekvi koná výtvarně-divadelní putovní představení, na kterém studenti z ateliéru Malba a ilustrace předvedou malbu v plenéru. Začátek akce je ve 14.30 hod.

Celý článek
Vloženo 16. 10. 2014

Burzy škol a veletrhy vzdělávání

Informace pro školní rok 2015/2016Pokud sháníte podrobné informace o studijních oborech na naší škole nebo potřebujete poradit s výběrem vhodného oboru, přijďte nás navštívit v prezentačním stánku na burzách škol a veletrzích vzdělání v těchto termínech: Třebíč16. 10. 2014čtvrtek9 – 18 hod.Jindřichův Hradec30. 10. 2014čtvrtek8.30 – 16 hod.Havlíčkův Brod4. 11. 20014úterý8 – 17 hod.Kutná Hora5. 11. 2014středa9 – 15.30 hod.Pelhřimov11. 11. 2014úterý9 – 16.30 hod.Žďár nad Sázavou13. 11. 2014čtvrtek8 – 17 hod.Jihlava14. 11. 2014pátek8 – 18 hod.Velké Meziříčí6. 11. 2014čtvrtek15.30 – 18 hod.

Celý článek
Vloženo 12. 10. 2014

Exkurze Designblok Praha 2014

Studenti ateliérů Design interiéru a bytových doplňků a Design oděvu navštívili 8.10.14 oborovou událost roku.

Celý článek
Vloženo 3. 10. 2014

DESIGNBLOK 2014 PRAHA

NAJDETE NÁS V OPENSTUDIU V DOMĚ U MINUTY od 6. - 12. 10. 2014 Na letošním ročníku nás opět najdete v Openstudiu v Domě U Minuty na Staroměstském náměsí v Praze, který  organizátoři letošního 16. ročníku využili pro prezentaci designérů a designérských studií a škol. Účast na Designbloku probíhí v rámci projektu Kreativní management.

Celý článek
Vloženo 2. 10. 2014

Odborný seminář v HITRÁDIU VYSOČINA

Pedagogové navštívili neposlouchanější rádio v regionu Ve středu 1. října 2014 jsme navštívili Hitrádio Vysočina, kde se v rámci projektu Kreativní management konal odborný seminář a konzultace pro pedagogy naší školy. Probírala se témata zaměřená na autorská práva v reklamě, komunikaci se zákazníkem, administrativu a ekonomiku reklamy, mediální organizaci apod. Tyto zkušenosti mohou pedagogové využít ve výuce předmětů Praxe, Propagace, Marketing a Management v oboru Management a podnikání v umění a reklamě.

Celý článek
Vloženo 24. 9. 2014

Design interiéru a bytových doplňků

Architecture Week, Praha, 24. 9. 2014Studenti 4. ročníku si prohlédli výstavu věnovanou milníkům naší i světové architektury, navštívili galerii Czechdesign, Flagship Store společnosti Lasvit a showroomy Konsepti a Artemide.

Celý článek
Vloženo 23. 9. 2014

Vernisáž v galerii HELL.GA

Ateliér Malba a ilustraceAteliér Malba a ilustrace Vás srdečně na vernisáž studentky třetího ročníku Ivety Ťupové, která proběhne 25. 9. 2014 v 17h v galerii HELL.GA.

Celý článek
Vloženo 21. 9. 2014

2. MÍSTO v nové soutěži pro mladé návrháře

ODĚV A TEXTIL LIBEREC 2014Ve středu 24. 9. 2014 se konal v Liberci první ročník soutěže pro mladé módní tvůrce, který pořádala zdejší Střední průmyslová škola textilní. Soutěžili jsme v kategorii Takový/á jsem já, kde modelky předvedly kolekci RETROSPEKTIVA od studentů 4. ročníku ateliéru Design oděvu. V kategorii I technická textilie nás dokáže obléknout jsme získali 2. místo s kolekcí NETKANÁ, kterou navrhly studentky 3. ročníku Lucie Lubinová a Eliška Hanušová. Ta je zároveň autorkou netradičních klobouků. Inspirací ke kolekci byla říše ptáků. Přejeme mnoho dalších úspěchů!

Celý článek
Vloženo 16. 9. 2014

OTEVŘENÉ ATELIÉRY

Navštivte nás v rámci Dnů otevřených ateliérů 3. a 4. 10. 2014V pátek 3. 10. 2014 od 9 do 14 hod. a v sobotu 4. 10. 2014 od 9 do 16 hod. můžete navštívit naši školu v rámci akce Dny otevřených ateliérů. Letos poprvé se mohly zapojit i školy na Vysočině, tak jsme využili této možnosti ukázat veřejnosti, jak fungují jednotlivé obory ve svých ateliérech. Záštitu nad akcí převzala RNDr. Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu www.vysocina-kultura.cz

Celý článek
Vloženo 15. 9. 2014

NUTKAVÝ OBRAZ

Výstava tapisérií v Horáckém divadle 4. října 2014 v 18.15 hod. se koná vernisáž výstavy studentských tapiserií v Galerii v suterénu, Horácké divadlo v Jihlavě.

Celý článek
Vloženo 11. 9. 2014

Imatrikulace a schůzky s rodiči žáků 1. ročníků

Slavnostní uvítání nových studentů na KÚ a setkání s rodiči žáků prvních ročníků V pátek 19. 9. 2014 ve 13 hod. se konají schůzky s rodiči žáků 1. ročníků a v 15 hodin se v Kongresovém sále KÚ Kraje Vysočina koná tradiční imatrikulace studentů 1. ročníků všech oborů vzdělání. Po slavnostním slibu následuje módní přehlídka ve foyer pavilonu B a poté všichni studenti se svými třídními učiteli a vychovateli odjíždí na seznamovací víkend.

Celý článek
Vloženo 10. 9. 2014

Muzeum na dlažbě

Spolupráce s Muzeem Vysočiny v Jihlavě V rámci projektu Kreativní management pracovali naši studenti týden v jihlavském Muzeu na přípravě několika divadelních představení, která budou od soboty 13. 9. 2014 představena v Malovaném sále v prostorách Kavárny Muzeum na Masarykově náměstí. Celý projekt provází reklamní banery, které navrhli studenti oboru Reklamní tvorba, a budeme se s nimi setkávat během podzimu na různých místech ve městě. Studenti oboru Management a podnikání v umění a reklamě se naopak podíleli na vzniku kulis ke všem vystoupením, která také sami představí veřejnosti.

Celý článek
Vloženo 12. 8. 2014

Úspěch naší kolegyně na MS

Renata Paulíčková je úspěšnou sportovkyní a reprezentantkou Na konci srpna se naše kolegyně Renata Paulíčková zúčastnila Mistrovství světa MTBO ve štafetě žen, které se konalo v Polsku. Z této akce si přivezla bronzovou medaili a rozšířila tak svou sbírku sportovních úspěchů o další cenný kov. Gratulujeme!

Celý článek
Vloženo 9. 8. 2014

OBORA

První výstava v letošním školním roce Ve středu 10. září 2014 v 17 hodin se v OGV v Jihlavě, Masarykovo nám. 24, koná vernisáž výstavy prací našich studentů. Těšíme se na Vás poprvé v letošním školním roce, přijďte se podívat na módní přehlídku, hudební vystoupení a výběr prací ze všech oborů. Výstava potrvá do 16. 10. 2014.

Celý článek
Vloženo 7. 8. 2014

Den otevřených dveří památek

Návraty ke kořenům Již druhým rokem se naše škola zapojí do akce Den otevřených dveří památek, kdy si mohou návštěvníci prohlédnout různé historické objekty. Budova naší školy má dlouhou historii, proto jsme se rozhodli některé její části v tento den představit veřejnosti ne jako školní prostory, ale spíše architektonickou zajímavost v našem regionu. S historií vás seznámí studenti oboru Management a podnikání v umění a reklamě.

Celý článek
Vloženo 2. 8. 2014

Termín opravných zkoušek a doklasifikací

Opravné zkoušky a doklasifikace za školní rok 2013/2014 se konají v prostorách školy ve středu 27. 8. a ve čtvrtek 28. 8. 2014 vždy od 8 hodin. 

Celý článek
Vloženo 26. 6. 2014

Začátek nového školního roku 2014/2015

Příjezd na Domov mládeže V pondělí 1. září 2014 bude zahájen nový školní rok 2014/2015. Slavnostní zahájení pro studenty 1. ročníků se uskuteční v 8 hodin v kinosále školy. Studenti ostatních ročníků se setkají se svými třídními učiteli v kmenových třídách. Příjezd na Domov mládeže: 31. 8. 2014 v době od 14 hod. do 18 hod.

Celý článek
Vloženo 20. 6. 2014

Prázdninové výstavy

FASHIONFOOD na LIPNICI Projekt FASHIONFOOD vyvrcholí výstavou na hradě Lipnice. Po prezentacích v Jihlavě, Praze a Nitře se tak návštěvníci hradu v Lipnici nad Sázavou mohou od 3. 7. až do konce letní sezóny setkat znovu s výstavou fotografií a modelů, kde je použito jídlo jako výtvarný prostředek.

Celý článek
Vloženo 19. 6. 2014

Prázdninové výstavy

Projekt Kreativní management v jihlavském MuzeuV nových prostorách jihlavského Muzea je nainstalována výstava prací studentů obou oborů zapojených do realizace projektu Kreativní management. Jedná se o obory Reklamní tvorba a Management a podnikání v umění a reklamě. Výstava potrvá až do 8. září 2014 a vyvrcholí projektovým týdnem, kdy budou v prostorách Muzea naši studenti pracovat na přípravě reklamních banerů a představení několika ukázek z historie města Jihlavy. Těšíme se na září.

Celý článek
Vloženo 17. 6. 2014

60. VÝROČÍ ZALOŽENÍ NAŠÍ ŠKOLY !!!

V sobotu 21. 6. 2014 od 10 do 19 hodin zveme všechny absolventy a širokou veřejnost v rámci oslav 60. výročí založení školy na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Přijďte se podívat, co se změnilo od doby, kdy jste maturovali právě vy. Spolu s námi můžete projít celý areál školy. PROGRAM:   Prohlídka školy s průvodcem   Módní přehlídky: v 11, 13 a 16 hodin v tělocvičně   Koncert studentů ve 14 hodin   Prodej almanachu k 60. výročí, prodej tašek, placek a pohlednic (práce studentů)   Studentská kavárna   Fotokoutek: možnost focení absolventů i návštěvníků akce v interiéru i venku   Výstavy v jednotlivých ateliérech   Výstava prací pedagogů školy v kinosále   Slavnostní sázení stromu  (cca v 15 hodin)   Možnost prohlídky areálu SŠ stavební Jihlava   Občerstvení v areálu školy Jste srdečně zváni!Od 16. do 20. 6. 2014 poslouchejte Hitrádio Vysočina, kde běží reklamní kampaň.Jihlavské listy 24. 6. 2014 Hotel Gustav Mahler Jihlava 20. 6. 2014 Zde byly proslovem ředitele školy Jaroslava Vítka zahájeny oslavy 60. výročí založení za účasti významných hostů. Popřát škole a také zavzpomínat přišli senátor Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl, radní pro oblast školství, mládeže a sportu na Vysočině Jana Fialová, radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský, ředitel KÚ Kraje Vysočina Zdeňek Kadlec a také absolventi a zaměstnanci školy. V rámci tohoto setkání proběhla módní přehlídka a všichni hosté byli pozvaní na slavnostní raut. Průvodcem dopoledne byl Pavel Bláha.

Celý článek
Vloženo 16. 6. 2014

Protokoly o výsledcích společné části maturitní zkoušky.

 Ve středu 18. 6. 2014 ve 13 hodin předají třídní učitelé 4. ročníků svým absolventům Protokoly o výsledcích společné části maturitní zkoušky.

Celý článek
Vloženo 15. 6. 2014

Lenka Zlatušková z atelieru DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE výtvořila vizuální styl pro školu OZS Jihlava

Celý článek
Vloženo 14. 6. 2014

Nominace na cenu Talent Vysočiny 2014

Student 3. ročníku ateliéru Design oděvu Pavel Dobrovolný je mezi nominovanými na cenu Talent Vysočiny 2014 20. června 2014 proběhne ve Žďáře nad Sázavou vyhlášení ceny Talent Vysočiny 2014. Mezi vybranými studenty na toto ocenění je i Pavel Dobrovolný ze 3. ročníku ateliéru Design oděvu.

Celý článek
Vloženo 13. 6. 2014

Studentka atelieru DESIGN A VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE postupuje mezi finalisty v celostátní designérské soutěži

Eva Nedorostová z atelieru Design a vizuální komunikace bude vystavovat své návrhy designového osvětlení v Technickém muzeu Brno. Soutěže se zúčastnilo přes 450 návrhů z celé republiky a do dalšího výběrového kola postoupila i naše studentka. Světla byla realizována firmou BROKIS s.r.o. ve sklárně Janštejn, která již delší dobu spolupracuje s naším atelierem.

Celý článek
Vloženo 11. 6. 2014

Školská rada

 Dne 18. června 2014 se v 15.00 sejde v ředitelně školy Školská rada.

Celý článek
Vloženo 10. 6. 2014

Schůze Občanského sdružení při SUPŠ Jihlava-Helenín

Dne 17. června v 15.30 se v Radniční restauraci v Jihlavě sejde Občanské sdružení při SUPŠ Jihlava-Helenín.

Celý článek
Vloženo 1. 6. 2014

Slavnostní předání maturitních vysvědčení

5. 6. 2014 v 11 hodin bude v gotické síni jihlavské radnice předáno maturitní vysvědčení letošním absolventům. Dále budou předány ceny za zpracování praktické maturitní zkoušky vybraným studentům z jednotlivých ateliérů a také ceny za výborné studijní výsledky a reprezentaci školy.

Celý článek
Vloženo 28. 5. 2014

Módní přehlídka v Doubledeckeru

Maturitní práce 4. ročníku a závěrečné práce 3. ročníku

Celý článek
Vloženo 22. 5. 2014

Vernisáž v galerii HELL.GA

Ateliér Malba a ilustrace Studenti 1. ročníku ateliéru Malba a ilustrace vás srdečně zvou na vernisáž svých parafrází děl klasických mistrů. Zahájení se koná dnes v 17:30 v galeriie HELL.GA (Palackého 49, Jihlava).

Celý článek
Vloženo 20. 5. 2014

Ateliér Design interiéru a bytových doplňků vystavuje první maturitní práce

Obhajoba 29.5.14 od 8.00, ADI.

Celý článek
Vloženo 17. 5. 2014

Ústní maturitní zkoušky a obhajoby praktických maturit - 4. ročníky, praxe ve firmách - 2. a 3. ročníky

Obory Design a vizuální komunikace a Design oděvu maturují od 19. 5. 2014 Od pondělí 19. 5. 2014 se na naší škole konají ústní maturitní zkoušky třídy 4. C, kterou tvoří studenti dvou oborů - Design a vizuální komunikace a Design oděvu. Ve čtvrtek 22. 5. 2014 čekají studenty obhajoby praktických maturit v prostorách kinosálu školy, galerie U školníků, ateliéru Designu a vizuální komunikace. V týdnu od 26. do 30. 5. 2014 bude maturovat třída 4. E, studenti oborů Malba a ilustarce a Design interiéru a bytových doplňků. Také studenti třídy 4. D, obor Management a podnikání v umění a reklamě, v tomto týdnu budou skládat ústní maturitní zkoušky. Ukázky prací studentů (Eva Nedorostová / Design a vizuální komunikace, Kristýna Coufalová / Design oděvu) Dále v období od 19. do 30. 5. 2014 vykonávají žáci druhých ročníků a třídy 3. D souvislou praxi ve firmách.

Celý článek
Vloženo 16. 5. 2014

Ústní maturitní zkoušky - jarní termín školního roku 2013/2014

4. C., 4. D., 4.E

Celý článek
Vloženo 15. 5. 2014

Návštěva Památníku Bible kralické

Exkurze Ve středu 14. 5. 2014 navštívili studenti oboru Management a podnikání v umění a reklamě v rámci projektu Kreativní management Památník Bible kralické v kralicích nad Oslavou a baziliku sv. Prokopa v Třebíči.

Celý článek
Vloženo 7. 5. 2014

18. číslo časopisu atHELLiér

V uplynulých dnech vyšlo další číslo časopisu atHELLiér, jehož redaktory jsou studenti naší školy. Tématem tohoto vydání se stalo umění propagace. Kromě několika úvah na toto téma, zde naleznete rozhovory s několika současnými umělci a recenzi výstavy Václava Girsy v OGV. Digitální podoba časopisu je ke stažení zde.

Celý článek
Vloženo 5. 5. 2014

Praktická maturitní zkouška z odborných předmětů

Třída 4.D, Management a podnikání v umění a reklamě 14. - 15. května 2014 proběhne praktická maturitní zkouška z odborných předmětů třídy 4.D oboru Management a podnikání v umění a reklamě.

Celý článek
Vloženo 2. 5. 2014

Výstava prací studentů na KÚ Kraje Vysočina

Zveme vás na vernisáž V úterý 6. 5. 2014 v 16. 30 se koná ve foyer pavilonu B KÚ Kraje Vysočina vernisáž výstavy prací studentů všech oborů vzdělání. V době příprav 60. výročí založení SUPŠ Jihlava-Helenín jsme vybrali ukázku prací žáků z každého oboru vzdělání, vyhodnotíme školní soutěž o nejlepší návrh tapety a také v rámci programu uvidíte módní přehlídku. Jste srdečně zváni.

Celý článek
Vloženo 30. 4. 2014

Studentské volby

V pondělí 28.4. a v úterý 29.4. proběhly na naší škole Studentské volby, které organizuje Jeden svět na školách. Jsou to jakési volby "nanečisto" - volby do Evropského parlamentu. Studenti měli možnost si zkusit volit regulérní strany či hnutí, které budou voleny na konci května do Evropského parlamentu. Volební komise byla sestavena ze 3 studentů, kteří vše připravili - propagaci letáků na škole, informace na internetu, atd. Volby byly dobrovolné a zúčastnila se jich jedna třetina studentů. Tento projekt se snaží mladým lidem co nejvíce volby přiblížit a alespoň trochu je přinutit o politických stranách uvažovat. Také se celostátně ukáže, jak se žáci o politiku zajímají a jaké strany by volili, jaké mají názory a co je pro ně důležité. Projekt je dobrovolný a z celé České republiky se přihlásilo 254 středních škol. Výsledky prvních pěti stran na naší škole: 1. Česká pirátská strana 2. ANO 2011 3. TOP 09 a Starostové 4. Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury 5. Strana zelených Prvních pět míst obsadily strany, které zvítězily i v celostátním měřítku.

Celý článek
Vloženo 27. 4. 2014

Anglie

Studenti navštívili známá místa v Anglii Ve dnech 16. až 20. 4. 2014 se studenti naší školy zúčastnili v rámci výuky angličtiny poznávacího zájezdu do Anglie, kde navštívili většinu známých míst jako je Buckinghamský palác, Trafalgárské náměstí, Piccadily, Tate Gallery i rodiště W. Shakespeara.

Celý článek
Vloženo 26. 4. 2014

atHELLiér č. 17

Redakce časopisu atHELLiér přichází se 17. číslem svého časopisu. Tentokrát se studenti věnovali tématu dezorientace, tedy konkrétně v umění. Reprodukovaným dílem na hlavní straně se stal obraz Terezy Prudkové z druhého ročníku z malby. Digitální podoba časopisu je ke stažení zde

Celý článek
Vloženo 26. 4. 2014

Design interiéru a bytových doplňků

Architecture Week, Praha, 24. 9. 2014Studenti 4. ročníku si prohlédli výstavu věnovanou milníkům naší i světové architektury, navštívili galerii Czechdesign, Flagship Store společnosti Lasvit a showroomy Konsepti a Artemide.

Celý článek
Vloženo 25. 4. 2014

Výsledky přijímacího řízení ze dne 22. 4. 2014 a 23. 4. 2014

Management a podnikání v umění a reklamě a Finanční poradenství a bankovnictvíVýsledky přijímacího řízení na obory vzdělání: 63-41-M/14

Celý článek
Vloženo 12. 4. 2014

DOTEKY MÓDY

Soutěž mladých návrhářů 11. 4. 2014 jsme se zúčastnili celostátní soutěže mladých módních návrhářů v Prostějově Doteky módy. Do finálového večera postoupila kolekce Sítotisk od studentů 4. ročníku ateliéru Design oděvu, ve které se objevují autorské tisky. Soutěže se dále zúčastnil 3. ročník tohoto oboru s kolekcí inspirovanou aranžováním, modely jsou vytvořené z černého a bílého tylu.

Celý článek
Vloženo 11. 4. 2014

AVANTGARDA 2014

Na soutěži mladých oděvních designérů jsme obsadili 2. místo Dne 10. 4. 2014 se konala v Lysé nad Labem již tradiční soutěž mladých návrhářů, které se zúčastnili naši studenti ve třech soutěžních kategoriích. V kategorii Tradiční oděvní materiál předvedl Pavel Dobrovolný kolekci inspirovanou obdobím renesance, v kategorii Netradiční oděvní materiál soutěžily Lucie Lubinová a Kateřina Nováková s oděvy z plastu s kovovou aplikací a ve třetí kategorii inspirované východními kulturami představily své modely Eliška Hanušová a Hana Sommerová. Se svou kolekcí nazvanou Střípky východů obsadily 2. místo. Gratulujeme a přejeme mnoho další zajímavé inspirace. Celou soutěž moderoval herec Pavel Hejlík.

Celý článek
Vloženo 6. 4. 2014

WINDOW GALERY PRAHA

Design -náctiletých.cz V centru Prahy až do konce června 2014 vystavují mladí designéři ze středních škol. Ve Window Galery (budova ČS, Rytířská ulice) lze vidět práce tří našich studentů z různých ateliérů. Je to studentka ateliéru Design a vizuální komunikace Tereza Hrozníčková, která ve spolupráci s firmou Brokis vytvořila světla do interiéru, dále Markéta Hosová, absolventka ateliéru Malba a ilustrace, představuje obraz pod názvem Skládačka a studentka ateliéru Design oděvu Kristýna Coufalová je autorkou dvou modelů zu pleteniny z kolekce Bod zrodu. Moto výstavy: Pěstění mladého talentu a výuka designera začíná na střední škole. Design, to je především dokonalé řemeslo. Realizace výtvarně zpracovaného nápadu předpokládá ovládnutí řemesla.

Celý článek
Vloženo 2. 4. 2014

Vernisáž výstavy ateliéru Design oděvu

"KONCOVÁ ZÁLOŽKA" V úterý 8. 4. 2014 v 15.30 hod. se koná vernisáž výstavy fotografií a modelů studentů 4. ročníku ateliéru Design oděvu. Jde o ukázku zpracování různých témat a materiálů, např. sítotisk, netradiční oděvní materiály, inspirace košilí, práce s pleteninou a další. Na vernisáži předvedou modelky realizované modely.

Celý článek
Vloženo 1. 4. 2014

Mezinárodní filmoný festival o lidských právech

Jeden svět na školách Naši studenti navštívili Mezinárodní filmový festival o lidských právech. Zhlédli film Podezřelá čokoláda, kde tématem byla dětská práce na plantážích v Ghaně a Pobřeží Slonoviny. Dokument poukazoval na neuvěřitelné a protizákonné praktiky, které se zde využívají, dále se konaly rozhovory se zástupci společností Nestlé, Mars, aj., kteří slibují výstavbu škol pro místní děti, přesto realita je naprosto opačná. Po zhlédnutí filmu se uskutečnil rozhovor přes skype s členkou organizace Člověk v tísni, která se v této problematice angažuje, navštívila Ghanu a snaží se všemožně pomoci.

Celý článek
Vloženo 28. 3. 2014

Informace k 60. výročí založení školy

 Předběžný harmonogram oslav a nabídka zajištění prostor pro setkání absolventů

Celý článek
Vloženo 27. 3. 2014

Přednáška Bedřicha Musila

Programový ředitel Hitrádia Vysočina seznámil studenty se zákulisím tohoto média Ve středu 26. 3. se konala další z řady zajímavých přednášek pro naše studenty. Tentokrát měli možnost proniknou do prostředí nejposlouchanějšího rádia v regionu, seznámit se s různými profesemi podílejícími se na přípravě reklamních spotů i živého vysílání, dozvědět se něco z historie vzniku rádia, ale především o jeho současné pozici na mediálním trhu a jeho vlivu na různé skupiny posluchačů. Programový ředitel Hitrádia Vysočina Bedřich Musil zaujal studenty přednáškou s velkým přesahem do všech oblastí problematiky sdělovacích prostředků u nás i v zahraničí.

Celý článek
Vloženo 26. 3. 2014

2. místo v soutěži Photocontest - Liliana Suchanová 4Ei

Studentka Liliana Suchanová získala 2. místo v celostátní fotografické soutěži Photocontest v kategorii „Den mého života“. Soutěž probíhala v šesti kategoriích a celkem bylo vybíráno z více než 1000 fotografií. Vyhlášení proběhlo v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze dne 25.3.2014. Po vyhlášení výsledků následovala v Křížové chodbě a Rytířském sálu Staroměstské radnice vernisáž výstavy fotografií, jež postoupily do finále. Gratulujeme!

Celý článek
Vloženo 25. 3. 2014

Vernisáž studentů 2. ročníku Malby a ilustrace

Studenti 2. ročníku ateliéru Malba a ilustrace Vás srdečně zvou na výstavu svých olejomaleb do kinosálu školy v uterý 25. 3. 2014 v 15:30. Výstava s názvem "Tvůj ksicht nikoho nezajímá" se zaměřuje na netradiční pojetí autoportrétu. Bohatý hudební program v režii našich studentů je zajištěn.

Celý článek
Vloženo 20. 3. 2014

Přednáška režiséra Ondřeje Kepky

Studenti se setkali se zajímavou osobností českého filmu Ve středu 19. března 2014 naši školu navštívil známý režisér, herec a scénárista Ondřej Kepka. Studenti oborů Reklamní tvorba a Management a podnikání v umění a reklamě se dozvěděli mnoho zajímavého ze světa filmu a zákulisí natáčení. Ondřej Kepka vzpomínal nejen na svá studentská léta a začátky filmování, ale také na velké osobnosti českého filmu, se kterými se potkal a měl možnost pracovat. Za všechny to byla např. režisérka Věra Chytilová, režisér Dušan Klein, z herců např. Miroslav Donutil, Miriam Kantorková, Ivan Trojan a další. Přednáška byla pro všechny nevšedním zážitkem a nahlédnutím do velmi zajímavého prostředí. Ondřej Kepka představil studentům také svou ,,filmovou školu", jedná se o kompletní popis všech fází vzniku filmu. Tyto zkušenosti tak mohou využít ve výuce odborných předmětů jako je Videotvorba apod. Především se ale Ondřej Kepka uvedl jako skvělý vypravěč, pozorovatel života a člověk s bohatými zkušenostmi a poctivým a tvořivým přístupem k profesi.Přednáška se konala v rámci projektu Kreativní management na SUPŠ Jihlava-Helenín. Projekt je financován z ESF a rozpočtu ČR.

Celý článek
Vloženo 28. 2. 2014

atHELLiér

16. vydání školního časopisu ke stažení V minulých dnech vyšlo 16. číslo studentského časopisu atHELLiér. Tentokrát se jeho tématem stala smrt v umění. Reprodukovaným dílem je kresba prvačky Kateřiny Halíkové z ateliéru Malba a ilustrace. Digitální verze časopisu je ke stažení zde.

Celý článek
Vloženo 27. 2. 2014

FASHIONFOOD

Tentokrát v Praze Další zastávkou projektu FASHIONFOOD, který jsme společně se SŠOS Jihlava odstartovali v listopadu 2013, je Praha. Ve výstavních prostorách budovy ČSÚ jsou nainstalovány fotografie a modely, se kterými jste se mohli setkat již na KÚ Kraje Vysočina. Část kolekce se objeví také v Nitře (duben 2014) a v létě by se s výstavou měli seznámit návštěvníci hradu v Lipnici nad Sázavou.

Celý článek
Vloženo 25. 2. 2014

Výstava ve Žďáře nad Sázavou

Stará radnice Od 4. do 30. 3. 2014 můžete shlédnout na Staré radnici ve Žďáře nad Sázavou výstavu prací studentů naší školy.

Celý článek
Vloženo 22. 2. 2014

STŘEDNÍ ROKU

V anketě o střední školu roku v Kraji Vysočina jsme na 3. místě! O soutěži Soutěž Střední Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy středních škol v České republice, jak se jim na jejich střední škole studuje nebo studovalo. Impulsem ke vzniku projektu StredniRoku.cz pro nás, Českou studentskou unii (ČeSU), bylo, že v ČR neexistuje žádný žebříček, který by srovnával střední školy podle kritéria z pohledu studenta. Pohled studenta na svoji školu je podle nás zásadní a velmi vypovídá o kvalitě dané střední školy. Posouzení kvality střední školy z pohledu studentů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti, nyní žáci základních škol. www.stredniroku.cz/zebricky

Celý článek
Vloženo 20. 2. 2014

Studenti natáčeli reklamu v Hitrádiu Vysočina

25. až 28. 2. 2014 poslouchejte vysílání Studenti oborů Management a podnikání v umění a reklamě a Reklamní tvorba si vyzkoušeli natočit profesionální reklamu na nejposlouchanějším rádiu na Vysočině. V rámci projektu Kreativní management se tak aktivně podíleli na propagaci projektu. Během exkurze v rádiu se díky moderátorovi Pavlu Bláhovi podívali do zákulisí živého vysílání, seznámili se s provozem celého média a pak formou rozhovoru představili posluchačům projekt, který realizujeme na naší škole. Tento týden se tak až do pátku 28. 2. 2014 vždy v 11.20 můžete dozvědět o všech aktivitách více od samotných studentů.

Celý článek
Vloženo 19. 2. 2014

Design pod lupou

Výstava studentů oboru Management a podnikání v umění a reklamě Ve čtvrtek 13. 2. 2014 se konala vernisáž výstavy fotografií studentů oboru Management a podnikání v umění a reklamě. V režii mladých manažerů bylo rovněž průvodní slovo a hudební vystoupení. Vernisáž navštívila i radní pro oblast školství, mládeže a sportu na Vysočině Ing. Jana Fialová. Fotografie vznikly v odborném předmětu Výtvarná a grafická příprava. Výstava se koná v rámci projektu Kreativní management a potrvá do konce února 2014.

Celý článek
Vloženo 18. 2. 2014

Postup do celostátního finále fotografické soutěže PHOTOCONTEST

Studentka 4. ročníku oboru Design interiéru a bytových doplňků Liliana Suchanová postoupila do celostátního finále fotografické soutěže PHOTOCONTEST projektu Photobase se svou fotografickou sérií „Střípky neděle” v kategorii „Den mého života“.

Celý článek
Vloženo 15. 2. 2014

Výstavu malířek v jihlavské cukrárně Dena vystřídala výstava ateliéru Design oděvu

Od úterý 18. 2. 2014 je v jihlavské cukrárně Dena (Fibichova 28) nainstalována výstava prací studentů ateliéru Design oděvu. Jsou to např. práce se sítotiskem, fotografie modelů z papíru a dalších materiálů a také ukázka fotografií z kolekce FASHIONFOOD, která vznikla ve spolupráci se SŠOS Jihlava. Před nimi jste zde mohli obdivovat kopie obrazů starých mistrů, které vytvořily studentky druhého ročníku ateliéru Malba a ilustrace  K vidění byly kopie technikou olejomalby, například podle Vermeera, Leonarda da Vinci, Velázqueze, El Greca a dalších. Navštivte toto příjemné prostředí, kde můžete ochutnat nejen skvělé dezerty a výbornou kávu, ale také shlédnout výstavu do konce března 2014.

Celý článek
Vloženo 8. 2. 2014

Naše studentka ve finále soutěže VYSOČINA HLEDÁ TALENT

Fandíme a hlasujeme Studentka 1. ročníku oboru Management a podnikání v umění a reklamě Lucie Hrůzová je mezi deseti finality soutěže Vysočina hledá talent! Do semifinále se probojovala z celkem 200 přihlášených a 8. 2. 2014 v  Hudebním klubu Ježek v Jihlavě postoupila mezi 10 nejlepších, které vybrala odborná porota. Posílat hlasy Lucii Hrůzové můžete na http://www.vysocinahledatalent.cz/hlasovani

Celý článek
Vloženo 4. 2. 2014

Umění v koutě

Soutěž pro žáky ZŠ Studenti 2. ročníku oboru Management a podnikání v umění a reklamě připravili soutěž pro žáky ZŠ. Projekt s názvem Umění v koutě obsahoval zadání vytvořit z připraveného materiálu výtvarné dílo inspirované Vivaldiho hudbou a následně ho formou prezentace představit divákům.

Celý článek
Vloženo 2. 2. 2014

Nové číslo studentského časopisu atHELLiér

V minulých dnech vyšlo jubilejní 15. vydání helenínského časopisu atHELLiér. Tentokrát přináší, kromě reprodukcí uměleckých děl našich žáků, také recenze současných brněnských výstav v Moravské galerii, úvahu o smyslu či směřování umění, povídku, poezii našich studentů, anebo komentář k diskutovanému filmu Nymfomanka.Jeho digitální podoba je ke stažení zde.

Celý článek
Vloženo 1. 2. 2014

Soutěž Young Demosthenes

Postup do krajského kola mezinárodní řečnické soutěže Ze školního kola soutěže v řečnických dovednostech Young Demosthenes postoupily studentky Barbora Fukalová a Renata Vindušková do regionálního kola soutěže, které se konalo na KÚ Kraje Vysočina 30. 1. 2014. Obě uspěly a postupují dále do krajského kola této mezinárodní soutěže. Zde se vybírá na základě natočených videozáznamů řečnických dovedností. Výkon účastníka posuzuje odborná komise složená z pedagogického sboru Moderátorské školy D3 (www.msd3.cz) a pedagogů Katedry ČJ Univerzity Palackého v Olomouci a lektorů Institutu progresivní komunikace. Více o soutěži  www.youngdemosthenes.com

Celý článek
Vloženo 26. 1. 2014

Design interiéru a bytových doplňků

Klavírka, 17.1.2014 Žáci 4. ročníku obhajovali klauzurní práci, kterou byl návrh interiéru jednoho z bytů v developerském projektu Klavírka společnosti Akropol.

Celý článek
Vloženo 25. 1. 2014

atHELLiér č. 14

Lednové číslo školního časopisu je v oběhu. Zde je ke stažení jeho digitální podoba.

Celý článek
Vloženo 24. 1. 2014

Mladý Demosthenes

Školní kolo soutěže Ze školního kola soutěže v řečnických dovednostech Mladý Demosthenes postupují dvě studentky do dalšího kola soutěže, které se bude konat na KÚ Kraje Vysočina 30. 1. 2014.

Celý článek
Vloženo 23. 1. 2014

Den otevřených dveří

Fotoreportáž V pátek 17. ledna se Den otevřených dveří konal za plného provozu školy, návštěvníci tak mohli nahlédnout do vyučovacích hodin či se účastnit obhajob klauzurních prací. Také do provázení po areálu školy se zapojili studenti a budoucím zájemcům o studium tak mohli přímo předat své zkušenosti.

Celý článek
Vloženo 20. 1. 2014

Betlém v Olešné

Figury pro betlém vytvořili studenti z ateliéru Malba a ilustrace.

Celý článek
Vloženo 19. 1. 2014

Vítězství v soutěži

Úspěch naší studentky v soutěži TEENDESIGN Studentka 4. ročníku ateliéru Design a vizuální komunikace Andrea Sobotková vyhrála v soutěži TEENDESIGN 1. místo v kategorii MULTIMEDIA, kterou vypisuje Fakulta umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Do soutěže se přihlásilo celkem 440 studentů středních škol z ČR a SR. Andrea se prezentovala prací na téma Analýza objetí, kterou zpracovala formou videa. Hlavní cenou pro vítěze je účast na Artcampu v hodnotě 4.900 Kč, který se uskuteční v létě 2014. Gratulujeme vítězce.

Celý článek